Vores team

Vores team

Du er altid er velkommen til at kontakte en af vores medarbejdere ved spørgsmål om vores produkter og ved behov for råd og vejledning eller anden information.

Kundeservice & Nutricia Direkte

Birthe Toft Lassen

Kundeservice

birthe.lassen@nutricia.com7021 0709

Ulla Friis

Kundeservice

ulla.friis@nutricia.com7021 0709

Michala Bagge Hansen

Klinisk ernæringsrådgiver Cand. scient. i klinisk ernæring, klinisk diætist

michala.hansen@nutricia.com7021 0709

Helle Neupart

Kundeservice

helle.neupart@nutricia.com7021 0709

Hospital (Voksne)

Karina Kilde

Account Manager
Region Hovedstaden og Sjælland

karina.kilde@nutricia.comTlf. 3112 2245

Lars Rasmussen

Account Manager
Region Midt, Nord og Syd

lars.rasmussen@nutricia.com4212 9039

Kommuner/Plejecentre (Voksne)

Susanne Poulsen

Account Manager
Region Hovedstaden og Sjælland

susanne.poulsen@nutricia.com4212 9026

Pernille Madsen

Account Manager
Region Midt, Nord og Syd

pernille.madsen@nutricia.com4212 9036

Apotek (Børn & voksne)

Mette Skovdal

Senior Account Manager
Region Midt og Nord

mette.skovdal@nutricia.com4212 9021

Dorthe Damm Nielsen

Account Manager
Region Syd og Sjælland

dorthe.nielsen@nutricia.com4212 9029

Tine Østergaard

Account Manager
Region Hovedstaden og Sjælland

tine.ostergaard@nutricia.com4212 9033

Hospital & Kommuner/Institutioner (Børn)

Helle Nyby Klinge

Senior Account Manager
Ernæringsterapi til børn
Sundhedsplejerske

helle.nyby.klinge@nutricia.com4212 9020

Heidi Julius Schnoor

Account Manager
Fødevareallergi
Klinisk diætist

heidi.schnoor@nutricia.com5373 9117

Medical

Signe Braband Jensen

Medical Affairs Manager

signe.jensen@nutricia.com4212 9019

Ann-Sophie Iuel-Brockdorff

Medical Affairs Manager

ann.sophie.iuel-brockdorff@nutricia.com4212 9025

Salg & Marketing

Mathias Schmidt

Sales Manager DK

mathias.schmidt@nutricia.com4212 9017

Lone Strøm

Business Development Manager

lone.stroem@nutricia.com8853 1014

Gitte Lund Hansen

Marketing Coordinator

gitte.lund.hansen@nutricia.com4212 9016

Charlotte H. Sørensen

Pharmacy Business Manager
Oral

Charlotte.Sorensen@nutricia.com4212 9009

Anne Karina B. Riise

Homecare Manager

anne-karina.riise@nutricia.com4212 9022

Emilie Karlshøj

Category Manager Metabolics & Epilepsy

emilie.karlshoj@nutricia.com4212 9027

Kristina Krogh Hansen

Sr Brand & Channel Manager
Paediatrics
& Digital Lead

kristina.hansen@nutricia.com4212 9037

Henriette Lynge Thomsen

Brand & Channel Manager
Adult

henriette.thomsen@nutricia.com4212 9032

HR / Personaleafdeling

Malene Jensen

Junior HR Business Partner

malene.jensen@nutricia.com4212 9042

Øvrig organisation

Martin Rye Pedersen

Demand & Supply Planner

martin.pedersen@nutricia.com5373 9113

Lone Brunsholm

Accountant

lone.brunsholm@nutricia.com4212 9018

Terje Skaaland

Country Manager

terje.skaaland@nutricia.com8853 1010